Senioren meten hun valrisico tijdens de Beweegochtend
20 mei 2025
Hoe groot is de kans dat ik val? Daar zijn 30 senioren dinsdagochtend achter gekomen tijdens de Beweegochtend in Sportcentrum De Koploper. Daarnaast maakten ze ook kennis met het beweegaanbod voor hun doelgroep in Lelystad en deden ze mee aan een leuke beweegactiviteit.
Bewegen vermindert valrisico
De Beweegochtend valt in de Nationale Beweegweek, een initiatief van het Nationaal Ouderenfonds. Een week die in het teken staat van structureel bewegen onder senioren. In ons land valt 1 op de 3 senioren minstens één keer per jaar. Sportbedrijf Lelystad probeert mede via de Beweegochtend dit toch wel fikse percentage terug te dringen. De deelnemers werden gestimuleerd om in beweging te komen. Bewegen is niet alleen belangrijk voor de gezondheid, maar verkleint ook het risico op vallen, doordat het de motoriek verbetert en de gewrichten versoepelt.
Samenwerking en meer informatie
Sportbedrijf Lelystad heeft de Beweegochtend samen met de GGD, Topfit, Centrada en KernGezond georganiseerd. Meer informatie over valpreventie staat op deze website. Het Lelystadse beweegaanbod voor senioren is terug te vinden op Sport in Lelystad.