Wouter Stevens treedt toe tot RvC Sportbedrijf Lelystad

30 mei 2025

Wouter Stevens treedt per 1 juni toe tot lid van Raad van Commissarissen (RvC) bij Sportbedrijf Lelystad. Hij volgt Paul de Brie op, die na 8 jaar uittreedt. De Brie was de laatste zes jaar voorzitter en draagt de voorzittershamer over aan mede RvC-lid John Bos. Stevens gaat samen met hem en Marjon van Vilsteren toezien op het beleid en functioneren van het Sportbedrijf. 

De 47-jarige Wouter Stevens studeerde bedrijfskunde, heeft veel werkervaring in vastgoed en het bankwezen, en is ook zeker geen onbekende in de sportwereld. Zo is hij momenteel algemeen directeur van Woest Zuid, een sport en beweeg BSO. Met deze organisatie brengt hij dagelijks meer dan duizend basisschoolkinderen in Noord-Holland in beweging. Ook was de geboren Jamaicaan tot vorig jaar lid van de Raad van Advies bij Almere City FC en tussen 2014 en 2022 vicevoorzitter van de Sportraad Amsterdam. Bovendien weet hij als oud-voorzitter van een grote hockeyclub uit Amstelveen als geen ander hoe het verenigingsleven eruitziet. 

Uitstekende opvolger

De huidige RvC is blij met zijn aanstelling: ”Wij zien in de heer Stevens een bekwame opvolger van De Brie. Niet alleen door zijn financiële achtergrond, maar ook wegens een brede management- en directie-ervaring en zijn ervaring als toezichthouder. Zijn leeftijd en persoonlijke profiel maken hem tot een uitstekende keuze voor deze positie.” Stevens is benoemd voor een periode van 4 jaar. 

Stimuleren en ondersteunen

Stevens kijkt ernaar uit om bij Sportbedrijf Lelystad aan de slag te gaan. “Ik neem een enorme passie mee die in lijn is het met het doel dat Sportbedrijf Lelystad heeft. Namelijk het stimuleren van sport en bewegen in de samenleving én het versterken en ondersteunen van verenigingen. Het creëren en in stand houden van een goede en veilige sportomgeving is daarbij essentieel. Daar weet ik alles van door mijn wekelijkse rol als coach en scheidsrechter op het hockey- en voetbalveld. Als deze zaken in orde zijn, levert sport een ontzettend belangrijke maatschappelijke waarde voor de samenleving.”